Przeskocz do treści

W jaki sposób nie porządkować swojego komputera?

Wielu użytkowników jest dzisiaj świadomymi użytkownikami, którzy doskonale wiedzą, że korzystanie z komputera wymaga również odpowiedniego dbania o sprzęt – oraz oczywiście o sam system. Jeśli jednak nie do końca się znamy na sprawie, a pomoc informatyczna jest nam obca, powinniśmy wiedzieć chociaż, w jaki sposób kategorycznie nie podchodzić do kwestii czyszczenia komputera.

Kilka dobrych sposobów na szybką awarię i sporo problemów

Wydaje nam się, że czyszczenie komputera z nagromadzonego kurzu to bułka z masłem i używa do tego niekoniecznie odpowiednich narzędzi. Jeśli nasz komputer się przegrzewa, poszukajmy odpowiedzi na to przede wszystkim w systemie, a dopiero w następnej kolejności zajmujmy się rozkręcaniem komputera. Odkurzacz raczej się nam nie przyda – bardziej delikatne omiatanie, do którego nie każdy ma cierpliwość. Można używać również sprężonego powietrza, jednak przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak, aby nie doprowadzić przez przypadek do ogromnego nieszczęścia.

Jak czyścić komputer sprężonym powietrzem?

Każdy serwis komputerowy podpowiada, aby uważać na korzystanie ze sprężonego powietrza, ponieważ nieumiejętne stosowanie go może doprowadzić nawet do wybuchu – powinniśmy brać pod uwagę zasady i prawa fizyki. Brak należytej ostrożności wynika często z niewiedzy – pod pojęciem sprężone powietrze najczęściej kryje się jednak gaz, w wielu przypadkach propan-butan, który nieumiejętnie stosowany może doprowadzić do naprawdę potężnego wybuchu.

2 thoughts on “W jaki sposób nie porządkować swojego komputera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *