Przeskocz do treści

Problem ze sterownikami w Windows 10

Chociaż zwykle mówi się, że aktualizowanie systemu operacyjnego komputera jest jedną z najważniejszych rzeczy, aby sprzęt odpowiednio i sprawnie funkcjonował, tak w przypadku świeżych i niedopracowanych jeszcze do końca systemów aktualizacje mogą nam jedynie zaszkodzić. Jak podaje pogotowie komputerowe, w Windows 10 mamy do czynienia z automatycznymi aktualizacjami do najnowszych wersji, co nie zawsze kończy się happy endem da użytkownika. Rzecz ma się tak przede wszystkim w przypadku sterowników urządzeń.

Jak można rozwiązać ten problem?

Najprostszym rozwiązaniem będzie samodzielne wyłączanie automatycznego pobierania aktualizacji sterowników urządzeń. Jeśli chcemy to zrobić, musimy wcisnąć na klawiaturze kombinację klawisza Start oraz Pause; w nowym okienku musimy kliknąć w Zaawansowane ustawienia systemowe. Tam z kolei znajdziemy zakładkę Sprzęt , a następnie opcje. Możemy w następnej kolejności zaznaczyć opcję, w której to my decydujemy o tym, kiedy aktualizacja ma się znaleźć w naszym systemie. Musimy również pamiętać o zapisaniu zmian.

Jeśli komputer niekoniecznie sprawnie działa

Sprawne działanie sprzętu komputerowego to absolutna podstawa każdej czynności, jaka jest podejmowana z jego pomocą. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, aby usprawnić jego działanie lub zablokowaliśmy automatyczne aktualizacje zbyt późno i komputer zwyczajnie chodzi bardzo wolno, powinniśmy odwiedzić dobry serwis komputerowy , ponieważ sama zdalna pomoc może w takich sytuacjach nie wystarczyć.

2 thoughts on “Problem ze sterownikami w Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *