Przeskocz do treści

Jak uratować stracone z komputera dane?

W wielu przypadkach na naszych domowych czy firmowych komputerach przechowujemy setki ważnych dla nas danych – związanych z pracą i życiem zawodowym, ale również związanych z życiem prywatnym – filmy, zdjęcia z wakacji i masę innych rzeczy, których utrata czasem zapiera nam dech w piersiach. Czy istnieje jednak jakiś skuteczny sposób na odzyskanie utraconych danych? I czy pomoc informatyczna  jest w takich chwilach konieczna?

Nie reaguj paniką

Jeśli nasz komputer nagle przestanie reagować na jakiekolwiek polecenie, w pierwszej chwili powinniśmy go po prostu wyłączyć i chwilę pomyśleć nad tym, co w następnej kolejności należy zrobić. Możemy zacząć od podjęcia próby ponownego włączenia – w tym celu powinniśmy przyciskać włączyć przez minimum 4 sekundy. W razie podejmowania akcji ratunkowych przez specjalistów, będą oni wykorzystywali kopię zapasową. Do tworzenia takich kopii na zapas stosuje się różnorodne narzędzia, na przykład HDD Raw Copy Tool, jednak nie każdy z nas przewiduje takie wypadki i raczej mało kto stosuje kopie zapasowe na wszelki wypadek.

Oddaj komputer w ręce specjalistów

Dzisiaj w zasadzie każde dobre i renomowane pogotowie komputerowe  poradzi sobie z chociażby częściowym odzyskaniem danych z naszego dysku twardego. Jeśli nie czujemy się mocni w temacie komputerów, lepiej od razu powinniśmy odpuścić sobie samodzielne kombinowanie. Odzyskiwanie danych jest co prawda dzisiaj powszechne, jednak trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać prawidłowo.

2 thoughts on “Jak uratować stracone z komputera dane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *