Przeskocz do treści

Dlaczego po aktualizacji Windows 10 brakuje miejsca na dysku?

Użytkownicy nowego systemu Windows 10 często jeszcze przeżywają niespodzianki – nie zawsze przyjemne. Obecnie po każdorazowym zaktualizowaniu systemu do najnowszej wersji, co jest automatycznie skonfigurowane, o ile nie zmienimy tych ustawień, nasz dysk pokazuje nagle, że jest pełen, chociaż w ilości plików nic się nie zmienia. Niejeden użytkownik byłby takim stanem co najmniej zdziwiony.

Odpowiedź jest bardzo prosta

Po każdej aktualizacji mamy możliwość powrócenia do poprzedniej wersji systemu przez 30 dni – na naszym komputerze na ten czas automatycznie jest tworzona kopia zapasowa poprzedniej wersji i to właśnie ona zajmuje na naszym komputerze ogromną ilość miejsca. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że zostaniemy przy obecnej, bieżącej wersji systemu, możemy zdecydować się na usunięcie starej kopii zapasowej. Aby tego dokonać, należy na klawiaturze wcisnąć kombinację Start oraz R, a następnie wpisać w otwartym okienku cleanmgr i zaakceptować. Musimy jednak pamiętać, że po wciśnięciu klawisza OK. nie będzie już można wrócić do poprzedniej wersji.

Jeśli taka operacja jest zbyt skomplikowana…

Nie każdy musi doskonale radzić sobie w zakresie pełnej i całościowej obsługi komputera. Właśnie dla tych, którzy nie wiedzą, jak sobie poradzić z pojawiającymi się dziwnymi kłopotami, pojawiło się pogotowie komputerowe (http://www.imeworldwide.com/), działające zarówno zdalnie – udzielając porad oraz oczywiście stacjonarnie, rozwiązując wszystkie problemy ze sprzętem.

1 thought on “Dlaczego po aktualizacji Windows 10 brakuje miejsca na dysku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *