Przeskocz do treści

Co zrobić, jeśli na twardym dysku mamy za mało miejsca?

Czasem wydaje się nam, że jeśli pousuwamy niepotrzebne aplikacje czy gry, z których już od dawna nie korzystamy, to sprawa będzie prosta, a sam problem – rozwiązany. W praktyce jednak jest tak, że każdy, nawet lata temu odinstalowany program zostawia ślad w systemie operacyjnym, zaśmiecając go i oczywiście zajmując niepotrzebnie miejsce na dysku twardym, na którym był zainstalowany. Na szczęście pogotowie komputerowe  zna odpowiedź na nurtujące wielu pytanie: jak zwiększyć przestrzeń na dysku twardym?

Rozwiązanie jest proste

W pierwszej kolejności pousuwajmy wszystkie zbędne programy, z których nie korzystamy i które tylko niepotrzebnie zajmują pamięć komputera, a następnie skorzystajmy z programu optymalizującego ilość miejsca na dysku twardym. Odpowiedzialne jest ono za usuwanie z dysku lub z obu dysków niepotrzebnych plików i pozostałości po usuniętych programach. W Windowsie 10 takim narzędziem jest Oczyszczanie Dysku, które znajduje się w narzędziach do administrowania komputerem. Po wstępnych obliczeniach przedstawi ci ilość miejsca, jaką zyskasz po usunięciu niepotrzebnych raportów błędów, stron offline czy plików tymczasowych.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Jeśli Windows 10 nie jest ci jeszcze zbyt bliski, zawsze możesz poprosić serwis komputerowy o odpowiednią poradę – zdalnie. Jeśli to nie pomoże w oczyszczeniu komputera, najlepiej będzie go zwyczajnie oddać na taką usługę – z pewnością zostanie przeprowadzona kompleksowo oraz dokładnie.

2 thoughts on “Co zrobić, jeśli na twardym dysku mamy za mało miejsca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *